Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zajęły 4. miejsce w mistrzostwach Europy klasy 470

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zajęły 4. miejsce w mistrzostwach Europy w dwuosobowej olimpijskiej klasie 470.

Początek regat nie był wymarzony dla reprezentantek SEJK Pogoń Szczecin i UKŻ Wiking Toruń. Zawodniczki rozpoczęły zmagania falstartem przy wywieszonej czarnej fladze, a później zajęły miejsca trzynaste oraz jedenaste, co dawało im siedemnastą pozycję w klasyfikacji ogólnej, a piętnastą wśród załóg europejskich. Trzy kolejne wyścigi zakończyły na pierwszym, drugim i trzecim miejscu awansując na piątą lokatę. Ostatni wyścig zakończony na 2 miejscu przyniósł Agnieszce Skrzypulec i Jolancie Ogar 4. miejsce w Mistrzostwach Europy, ze stratą zaledwie 1,6 punktu do brązowych medalistek, Holenderek Afrodite Zegers i Lobke Berkhout. Nowymi mistrzyniami Europy zostały Francuzki Camille Lecointre i Aloise Retornaz, a na drugim stopniu podium stanęły brązowe medalistki zeszłorocznych mistrzostw świata, Hannah Mills i Eilidh McIntyre z Wielkiej Brytanii.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 9-14 maja we włoskim San Remo.